Zapraszamy Państwa na wypoczynek i edukację.

Naszym miłym gościom oferujemy pobyt i zajęcia w formie warsztatowej. Dodatkowo, możliwość korzystania bezpłatnie z placów zabaw, boiska do siatkówki i kosza, plaż oraz łowiska. Jednodniowa wycieczka trwa od 8.00 do 17.00.  W tym czasie nasz zespół jest do państwa dyspozycji. Pedagodzy wybierają minimum 4 warsztaty z poniżej oferowanych. Każda grupa liczy maksymalnie 20 dzieci. Każde dziecko bierze udział we wszystkich wybranych warsztatach. Do każdej grupy oddelegowany jest jeden opiekun. Każdy warsztat to koszt 12 zł.  Koszt całości bez posiłku wynosi 48 zł od dziecka za  cały dzień zajęć. Dodatkowo w tej cenie do dyspozycji dzieci jest kąpielisko, trzy place zabaw, dwa boiska i 5 hektarów ternu.Wymagana zaliczka w wysokości 10%, minimum 100 zł.

k4

PROSZĘ WYBRAĆ CZTERY WARSZTATY.

1. Zwierzęta gospodarcze.

Podczas tych zajęć dzieci poznają zwierzęta żyjące w gospodarstwie. Zaprzyjaźniają się z nimi karmiąc je i głaszcząc. Nasze zwierzęta są oswojone i z przyjemnością dają się rozpieszczać maluchom. Dzieci przywita koń Zorza, cielątko Rózia, koziołek Mietek ,rodzina świnek i owieczki. Labrador Neli będzie ich przewodnikiem po gospodarstwie a króliczki i kurki z pisklakami z przyjemnością będą jeść im z rąk trawę i nasiona.

koziołek i dziecko

2. Fauna i flora naszych stawów.

Podczas tych zajęć, dzieci poznają typowe zwierzęta i rośliny żyjące w stawach. Zobaczą jak bogate jest środowisko wodne. Nauczą się rozpoznawać ryby oraz jak wygląda rozwój żaby. W naturze będą mogli zaobserwować budowę roślin wodnych np. lilii wodnych . Karmiąc kaczki i gąski zaobserwują podstawowe cech ich budowy pozwalające tym ptakom żyć w ich naturalnym wodnym środowisku.

żaba

 3. Warsztaty z tradycyjnego wypieku chleba.

Dzieci dowiedza się jak powstaje chleb. Poznają starą metodę wypieku chleba w piecu chlebowym. Wyrobią ciasto i uformuj bułeczki w różnych kształtach zwierząt i roślin zaobserwowanych w gospodarstwie. Podczas warsztatów jest dużo śmiech i nauki. Po wypieku, każde dziecko zabiera ze sobą swój wypiek.

dwojka pieczenie

4. Łowienie ryb.

Dzieci wyposażone w bezpieczne wędki w odpowiednio zabespieczonym miejscu będa łowić ryby. Nauczymy je zakładać przynętę oraz zarzucać wędkę. Szczęśliwcy, którzy złowili rybę przeniosą ją do specjalnego akwarium gdzie dzieci z bliska będą miały okazję się im przyjrzeć oraz je dotknąć.

ERYK siedzcy

 5. Pływanie na pontonie.

Te warsztaty uwielbiają wszystkie dzieci. W pontonie  ubrane w kamizelki ratunkowe w parach i z osobą przeszkoloną wybierają się na wyprawę po stawie. 

Na pontonie

 6. Zajęcia artystyczne.

Proponujemy do wyboru:

  • Eko rzeźba. Podczas tych zajęć dzieci zbierają materiały do stworzenia swojego dzieła. Wykorzystując glinę kamienie ,patyczki i rośliny tworzą swoje kompozycję.
  • Malowanie odlewów. Dzieci malują odlewy gipsowe i po skończonej pracy zabierają je ze sobą.

Warsztaty artystyczne

7. Ogród ziołowy.

Dzieci uczą się rozpoznawać zioła i dowiadują się o ich przeznaczeniu w kuchni i medycynie.

Póżniej biorą udział w rozpoznawaniu ziół z zamkniętymi oczami. 

5

 8. Ptaszarnia.

W naszej ptaszarni dzieci karmią i uczą się rozpoznawać ptaki wodne. W małej zagródce karmią także małe kaczuszki.

Kaczuszka

                   

                   CZAS WOLNY

                        Dzieci i ich opiekunowie w czasie wolnym o warsztatów mogą korzystać z dobrodziejstw wsi na łące , trzech placach zabaw,

                        boiskach i plażach.

                   Place zabaw

8

                       Plaża.

liaza

                       Boiska.

rekreacja dla szk i przedszkoli

  Stawy

                    Ponton piknik21

Posiłki gotujemy dla dzieci na zamówienie uwzględniając diety.

Przykładowe menu:

Zupa pomidorowa z ryżem lub makaronem + kompot - 7,00 zł

Rosół z makaronem + kompot - 7,00 zł

Naleśniki do wyboru ( z serem, z dżemem, puste ) + kompot - 8,00 zł

Makaron z owocami sezonowymi i jogurtem + kompot - 7,00 zł

Kiełbaska z grilla, pieczywo i dodatki + kompot - 12,00 zł

Ognisko z pieczonymim kiełbaskami, pieczywo, dodatki + kompot - 15,00 zł

Prosimy o kontakt w razie pytań lub potrzeby przesłania ofert.

tel. 531 497 008

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.wodneogrody.pl