stawy trawa

Witamy w naszym gospodarstwie agroturystycznym

          Niedaleko od Rynku Głównego w Krakowie, tylko 25 kilometrów i przenosicie się Państwo na wieś, do Sierakowa.  Dawne tereny sanatorium Kinga położonego ze względu na czyste powietrze.  Oferujemy rodzinom z dziećmi wypoczynek, rekreacje oraz zdrowe jedzenie.  5 hektarów terenu pozwala na dużą swobodę i zapewnia miejsce do zabaw.  Mini zoo zwierząt gospodarskich takich jak świnki, kozy krówka konik i ptactwo domowe sprawiają dużą radość dzieciom i dorosłym. W tym roku uruchomiliśmy ptaszarnie, w której znajduje się kilkanaście gatunków kaczek i gęsi. Wszystko to w otoczeniu kameralnych stawów z pięknymi kolorowymi rybkami i czystą wodą.  Oferujemy place zabaw oraz zajęcia dla dzieci. Okolica jest fajnym miejscem do wycieczek rowerowych i konnych.


DSC 0635

 

W sielskiej atmosferze polskiej wsi namawiamy do aktywnego spędzenia czasu. W gospodarstwie ze stawami o powierzchni 1 ha można łowić ryby z brzegu i łódki, na trawiastym korcie zagarniać w tenisa lub siatkówkę oraz pojeździć konno.  Do Państwa dyspozycji udostępniamy restaurację, wędzarnię i piec chlebowy. Gospodarstwo oferuje smaczne posiłki przyrządzane ze zdrowych produktów, regionalne potrawy i produkty z własnego gospodarstwa i okolic. Własne stawy rybne zapewniają nam świeżą rybę i pewność, że jest hodowana naturalnie.

 

OWISKO RYBY

Nasze gospodarstwo ekologiczne ma korzenie w rolnictwie tradycyjnym. W produkcji wykluczamy stosowanie chemicznych środków ochrony roślin i nawozów sztucznych, pasz przemysłowych i oczywiście pestycydów. Podstawą nawożenia w produkcji roślinnej są nawozy organiczne i nawozy zielone wyprodukowane w gospodarstwie ekologicznym. Chów zwierząt oparty jest na paszach ekologicznych i polega na zapewnieniu i odpowiedniej powierzchni w stawach.

pontont piknik31

Szacunek do przyrody można skutecznie realizować wśród ludzi wrażliwych na przyrodę. W tym celu poza klasyczną edukacją konieczne jest budowanie wrażliwości na piękno przyrody. Sztuka umożliwia wzbogacenie ludzkiego życia, bowiem zewnętrzny świat sztuki przenika  w ludzkie wewnętrzne życie i w istotny sposób powiększa jego bogactwo. Jednak każda dzieło, która powstaje w zamierzeniu jako dzieło sztuki, jest nim tylko wówczas, jeśli ma moc oddziaływania i budzenia poczucia piękna.